dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

wtorek, 4 października 2011

Czym jest Spam blog

 
Spam blog
 (rzadko splog) 


- to blog stworzony przez robota internetowego wykorzystywany do spamowania wyników wyszukiwarek internetowych, czyli nieprawdziwego pozycjonowania stron. 

Zawartość splogów często jest nonsensownym zlepkiem przypadkowych słów i zdań, przeplecionym linkami. 

Teksty są mechanicznie kopiowane z innych stron i blogów
Termin spam blog został użyty po raz pierwszy w sierpniu 2005.

Zjawiskiem pokrewnym, ale nie tożsamym ze splogiem, jest praktyka wpisywania na forach albo w komentarzach blogów automatycznych wiadomości wraz z linkami. 

Zabezpieczeniem przed takimi botami jest blokowanie umieszczania linków w komentarzach albo uniemożliwienie pisania na forach gościom. 

Dodatkowym środkiem zabezpieczenia są umieszczane na stronach okienka z prośbą o przepisanie ciągu znaków utrudniające dodanie komentarza przez program komputerowy. Nazywa się to CAPTCHA.

Według badacza z Uniwersytetu Maryland, splogi stanowią nawet 56 procent aktywnych blogów, które zapychają blogosferę około 900 tysiącami postów dziennie. Dave Sifry, dyrektor generalny Technorati, dominującej wyszukiwarki indeksującej blogi, twierdzi, że splogi to 90 procent nowych blogów. Splogi są lustrzanym odbiciem prawdziwych blogów. W sprytny sposób przekierowują ruch w internecie i generują przychody z każdego kliknięcia.

Jak zauważył autor artykułu w magazynie Wired z września 2006 roku, splogerzy tworzą cały ekosystem tandety, bzdur i gadania pozbawionego sensu, który ma na celu zmarnować czas użytkowników internetu i wykraść dochody niewinnych reklamodawców.
 
 
 
Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter, 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz